Close
577-478-100
katowice.groomer@gmail.com

Salon fryzjerski dla psa

Salon fryzjerski dla psa

Salon fryzjerski dla psa

Wszyscy kochamy zwierzęta domowe. Są wierne, słodkie, wdzięczne i lubią się przytulać. Ale posiadanie pupila nie wiąże się z samymi przyjemnościami. O każdego zwierzaka domowego trzeba odpowiednio dbać. Często ta kwestia ogranicza się do obowiązkowych szczepień oraz codziennego karmienia. Niewątpliwie są to czynności konieczne do przeżycia, ale nie można na tym poprzestać. Przybliżamy zatem temat psiego fryzjera. Coraz więcej osób przekonuje się, że higiena najbliższego pupila jest ważna i co pewien okres korzysta z jego usług. Czy warto? Sami się przekonajcie. 

Nie próbuj sam, idź do profesjonalisty!


Jeżeli wychodzisz z założenia, że nie będziesz płacił za żadnego psiego fryzjera, bo możesz sam go obciąć,bardzo się mylisz. Owszem, istnieją czworonogi, które poddają się bez reszty swojemu właścicielowi i ten może z nim robić co chce. Większość psów w czasie czesania i obcinania pokazuje swoje niezadowolenie i zachowania, których właściciel się nie spodziewa. Dla psa tego typu higiena jest stresująca, więc bardzo ważne jest aby go odpowiednio w tym czasie potraktować.

Salon fryzjerski dla Psa w Katowicach

Groomerzy – salon fryzjerski dla psa – są osobami wyszkolonymi nie tylko pod kątem odpowiedniego wystrzyżenia psa ale również pod kątem ich zachowań. Wiedzą jak uspokoić i ograniczyć stres naszego psiaka.  Pomijając aspekt behawioralny, w salonie znajdują się specjalne sprzęty, które bardzo ułatwiają wszystkie czynności.  Jest między innymi specjalne stanowisko, na którym stawia się pupila, a które umożliwia przypięcie i unieruchomienie go na czas zabiegu. Brzmi okrutnie, natomiast stosowane jest to wyłącznie dla bezpieczeństwa psa, który swoimi nerwowymi ruchami mógłby się pokaleczyć. Dodatkowo, specjalista jest w stanie ocenić kondycję sierści i skóry czworonoga i ewentualnie polecić stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Usługi groomerskie nie tylko dla czempionów 

Stereotyp każe nam wierzyć, iż usługi groomerskie dotyczą tylko zwierząt wystawowych. Nic bardziej mylnego! Być może wiąże się to z pewnym prestiżem, natomiast ma tyle pozytywnych stron, iż ciężko ich nie przytoczyć. Nie chodzi tylko o walor estetyczny ale o higienę, która może również wpływać na otoczenie. Na nas samych i nasze dzieci. Najwięcej zabiegów kosmetycznych powinny mieć psy długowłose, o których sierść bardzo trzeba dbać. Częste mycie oraz czesanie sprawi, iż nie będzie miał on problemów z termoregulacją czy kołtunami. Pamiętajmy, że im więcej zostanie wyczesane w salonie tym mniej nasz pupil zgubi w domu. A trzeba sobie zdać sprawę również z tego, że pozostawiona sierść sprzyja rozwojowi roztoczy, a w konsekwencji również alergii. Dlatego dbajmy o pupila, a dzięki temu nasza rodzina również będzie zdrowsza. 

Czy warto obcinać psa u specjalisty?

Reasumując, najgoręcej zachęcamy do korzystania z usług psiego fryzjera. Jest to nie tylko estetyczny wygląd psa ale również zdrowa skóra i prawidłowa termoregulacja chroniąca przed przegrzaniem się zwierzęcia. Najczęściej do psiego fryzjera powinny chodzić psy długowłose. Te z krótszą sierścią też warto zadbać i co jakiś czas zafundować im psie SPA. Nasze usługi cieszą się dużym uznaniem, także przy wyborze odpowiedniego salonu dla pupila, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!