Close
577-478-100
katowice.groomer@gmail.com

Strzyżenie psa na lato

Strzyżenie psa na lato

Okres wakacyjny kojarzy nam się z ogromnymi, męczącymi upałami. Sami chętnie w tym czasie korzystamy z różnorakich zbiorników wodnych, a naszym czworonogom fundujemy strzyżenie. Jednak czy zawsze wiemy co jest dla naszego pupila dobre? Jak obcinać prawidłowo psa latem? Dajemy poniżej kilka wskazówek.

Jak pies pozbywa się ciepła z organizmu?

Warto wiedzieć w jaki sposób u psa przebiega termoregulacja. Okazuje się bowiem, iż miejsca najbardziej “narażone” na utratę ciepła to: język, czyli tak dobrze nam znane ziajanie; łapy; głowa i uszy. W związku z tym, że obszary te są niewielkie, jest mu trudniej pozbyć się ciepła z organizmu niż np. człowiekowi. Człowiek się poci na całym ciele, pies w ogóle nie posiada gruczołów potnych, dlatego w czasie letnim jest mu naprawdę ciężko. Nie znaczy to jednak, że reszta organizmu blokuje wydzielanie cię ciepłotę, termoregulacja następuje, tylko w mniejszym stopniu. 

Dbanie o sierść w okresie letnim 

Jak już wyżej zostało napisane, zachęcamy do skorzystania z usług psiego fryzjera. Jedną z lepszych metod na dbanie o psa latem jest skrócenie mu sierści na odpowiednią długość. Jednak aby psiak był w pełni szczęśliwy i nieprzegrzany należy go codziennie wyczesywać. Do skorzystania z usług profesjonalnego groomera polecamy nasz salon “PiesOdNowa” . Działamy na terenie Katowic, dotrzesz do nas bez problemu!